Stiinta suntem noi!

Clubul nostru este in agonie, fiecare secunda trecuta putand fi ultima din istorie Stiintei. Unica modalitate sa ne putem salva echipa in aceste momente este ca noi suporterii sa fim iarasi uniti. Sa facem front comun impotriva impostorului care pus mana pe destinele clubului nostru.

Sa eliberam Universitatea Craiova de sub tiranie!!! Fenomenul fotbalistic de la Craiova nu a fost niciodata reprezentat de catre vreun patron efemer, de vreun fotbalist „patriot” sau de vreun alt personaj ivit in cadru de dragul mediatizarii.

Stiinta a reprezentat, reprezinta si va fi mereu reprezentata de sufletele care se bucura sau sufera la unison pentru aceasta echipa. Stiinta a supravietuit mereu prin prisma pasiunii suporterilor ei. Acest club exista la ora actuala tocmai pentru ca o asemenea dragoste nu are cum sa fie furata de catre niciun escroc de moment. Vorbind in aceste ultime clipe ale echipei noastre, nu avem cum sa nu-l tragem la raspundere pe cel pe care noi il gasim principal vinovat pentru aceasta situatie.

Adrian Marin Mititelu, caci despre acest impostor este vorba, ne duce acest club exact de acolo de unde cu atata taraboi afirma ca l-a salvat. Conjunctura e asemanatoare, fiindca intrat miseleste in viata acestui club, Marin nu are cum sa-l paraseasca decat la fel de miseleste. Afirmam acestea tocmai pentru ca escrocul din fruntea clubului nu a avut niciodata curajul sa faca public modalitatea frauduloasa in care a preluat Craiova de la fostul maestru in afaceri simulate si, speram noi, viitorul coleg de celula, Dinel Staicu.

Sustinem cu tarie ideea ca retrogradarea Craiovei a fost pusa la cale de cei doi fanfaroni mentionati mai sus, tocmai pentru ca un individ lipsit de orice talent nativ, precum brutarul Mititelu, nu poate iesi in evidenta decat luand cu japca o stare de spirit. Si fiindca lui „Ajica” nu i-a ajuns atat, in setea de a transforma acest club intr-o creatura hidoasa, dupa chipul si asemanarea sa, va reamintim ca in decursul mandatului sau „a reusit” sa distruga aproape toate simbolurile acestei echipe, a dat de pamant cu orice crez, iar acum in mintea lui bolnava, are impresia ca Universitatea Craiova e tot una cu familia Mititelu.

Va aducem la cunostiinta, frati in alb si albastru, ca Universitatea a fost mutata din Craiova, via Severin, exclusiv din interesul lui Mititelu. Fostele glorii ale acestui club au fost pe rand terfelite de acest „Zambon” al Olteniei. Jucatorii, prin scenarii si manipulari bine puse la punct, au plecat pe unde a vrut „Ajica” in functie de obligatiile de moment.

Noi, suporterii am fost mazilti de pe stadion, deseori apostrofati ca nu aplaudam blaturile aranjate din culise de Marin si am fost constant condamnati sa asistam la toate umilintele pe care le-a trait aceasta echipa spre binele familiei Mititelu. Mai lipsea ca „Oblemenco” sa fie dat jos de pe soclu iar in locul lui sa fie urcat bustul lui Marin, iar leul de pe stema sa fie inlocuit cu o chelie mediocra pe care sa troneze o pereche de ochelari. Toata lumea a fugit de acest impostor, iar cei care au incercat sa stea drepti au fost improscati cu noroi si jigniti in „fituica” pe care creatura o manevreaza dupa bunul plac. A venit insa momentul sa spunem „STOP!!!”.

Acest circ dezgustator cu Marin pe post de clovn nu mai poate continua. Trebuie sa strangem randurile si sa-l alungam de la carma echipei noastre, din acest oras, din aceasta regiune.

Un escroc nu poate conduce o mare de inimi. Un escroc nu poate manipula o iubire sincera. De aceea facem apel catre toti fanii Universitatii sa fie alaturi de noi. Sa-l contestam si sa-l lovim pe Marin unde-l doar mai rau si sa recuperam Stiinta din mainile slinoase ale acestei creaturi.

Lui Mititelu i-a expirat timpul, fiindca a fost mereu in anti-teza cu ideea de performanta sau de profesionalism. Nu mai putem avea rabdare cu un individ asociat mereu cu falimentul, nu mai putem avea incredere intr-o persoana care isi impune respectul prin amenintari si jigniri adresate propriilor fotbalisti sau angajati si nu in ultimul rand nu-i mai gasim rostul unui scamator dornic de scandaluri in goana de a-si satisface megalomania si foamea de mediatizare. Nu dorim o alta echipa. Pentru asta am luptat impotriva lui Netoiu, pentru asta ne-am razboit cu Staicu si pentru asta ne-am opus si ne vom opune lui Mititelu.

Nimeni nu a castigat un razboi cu fanii si tocmai in ideea asta trebuie sa fim mai uniti ca niciodata! Mai dornici de reusita ca niciodata! Mai „alb-albastri” ca niciodata! Vremea ca Universitatea Craiova sa redevina a suporterilor a sosit.

Stiinta suntem NOI!!! Trebuie doar sa ne reamintim asta!